MEB 2 Şubat Ehliyet Sınav Sonuçları TC No İle sorgula | Eğitim Haberleri

MEB MTSK 2 Şubat 2013 Ehliyet sınav sonuçları MEB tarafından salı günü açıklandı. Ehliyet Sınav sonuçları sorgulama linkini tıklayarak sonuçlarınızı öğrenebilirsiniz. İşte MEB MTSAS 02.02.2013 MTSK - Motorlu Taşıt Sürücü Kursu (Ehliyet Sınav sonuçlar


MEB 2 Şubat Ehliyet Sınav Sonuçları TC No İle sorgula | Eğitim Haberleri

Milli Eğitim Bakanlığı (Meb) Eğitek tarafından yılda 6 kez düzenlenen sürücü kursu sınavı bu yıl ilk kez 2 Şubat 2013 Cumartesi günü yapıldı. MEB 2 Şubat Ehliyet Sınav Sonuçları açıkladı. İşte EhliyetSınav Soruları, Ehliyet Sınav Sonuçları ve Ehliyet Sınavı hakkında tüm ayrıntılar...

2 Şubat Ehliyet Sınav Soruları İndirmek için Tıklayın!

2 Şubat ehliyet sınav sonuçları Sorgulamak için tıklayın.

EHLİYET SINAVININ DETAYLARI

Ehliyet Sınavı Soru Kitapçığında; B- C- D- E sınıfı sürücü belgesi sınavına girecek olanlara İlk Yardım Bilgisi dersinden 30, Trafik ve Çevre Bilgisi dersinden 50, Motor ve Araç Tekniği Bilgisi dersinden 40 olmak üzere toplamda 120 soru bulunmaktadır. Bu sertifika türü için verilen cevaplama süresi 150 dakika ile sınırlıdır.

A2 sınıfı sürücü belgesi sınavına girecek olanlara Trafik ve Çevre Bilgisi dersinden 40, İlk Yardım Bilgisi dersinden 30, Motor ve Araç Tekniği Bilgisi dersinden 20 olmak üzere toplamda 90 soru bulunmaktadır. Bu sertifika türü için verilen cevaplama süresi 120 dakika ile sınırlıdır.

H sınıfı özürlü ehliyet sürücü belgesi sınavına girecek olanlara Trafik ve Çevre Bilgisi dersinden 50, İlk Yardım Bilgisi dersinden 30 olmak üzere toplamda 80 soru bulunmaktadır. Bu sertifika türü için verilen cevaplama süresi 100 dakika ile sınırlıdır.

Tüm yıllara ait ehliyet sınav soruları için tıklayın. Buradan geçmiş ehliyet sınav sorularının hepsine ulaşabilirsiniz.

Adaylar hangi sınavlara tekrar girecek, kaç sınav hakkı bulunuyor?

Sürücü adaylarının Ehliyet sınavları için 5 sınav hakkı bulunuyor. Adaylar 5 kere teorik 5 kere de uygulama sınavına girme haklarını bitirdiğinde ise yeniden başvuru yapmaları gerekiyor. Teorik sınav yazılı, uygulamalı sınav ise direksiyon sınavı anlamına gelmektedir. Sürücü adayları ise teorik sınavda uygulanan Motor, İlkyardım, Trafik ve Çevre bilgisi testlerinden 70 puanın altında aldıkları testin sınavına girecekler. Yani başarılı oldukları bölümden tekrar teste tabi tutulmayacaklar.

2013 Ehliyet Sınav Tarihleri


Kaynak: www.medya73.com

Bu Kategorideki Diğer Haberler

En Çok Okunanlar

MetalOnline

twitter
Güncel Ekonomi Twitter’ da kişi takip ediyor